Your basket is currently empty!
Visit us at the METS STAND 01.007
KS-50 Marine VHF motorboat antenna white, 1.5 M with Scout Fast Fit system, N female connector ( 109056 ) Frequency: 156-162MHz
Max power input : 50W
Gain/Boost 3 dB
V.S.W.R < 1.5:1
Impedance : 50 ohms
| Application | VHF |
|---|---|
| Frequency | 156-162 MHz |
| Reinforce | 3 dB |
| Impedance | 50 Ohm |
| Max input | 50W |
| Model type | Rigid |
| Size | 1,5 m |
| Colour | White |
| Material | Polyester |